Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Za zážitky a dobrodružstvím do Dominikánské republiky

Dominikánská republika patří mezi nejvíce navštěvované destinace Karibiku. Pláže jsou pro většinu turistů hlavním důvodem, proč se sem vydat. Stále více návštěvníků přitom vyráží za poznáním i mimo plážová letoviska. Tento trend dokládají statistiky. Nejnavštěvovanějším výletním místem byl loni ostrov Saona, kam zavítalo 700 000 turistů. Koloniální památky v Santo Domingu si přijelo prohlédnout o 500 000 více návštěvníků.

„Podle údajů Centrální banky do Dominikánské republiky od ledna do dubna zavítalo 2 548 816 turistů, což je meziročně o 5 % více,“ uvádí Klára Hálková z Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Podle výsledků průzkumu jsou pláže hlavním důvodem návštěvy pro 31,3 % dotazovaných, následuje z 17,4 % pohostinnost místních, z 12 % návštěva příbuzných, z 8,1 % cenová dostupnost destinace a ze 4,9 % pracovní důvody.“

Dopravní infrastruktura je v Dominikánské republice na velmi dobré úrovni. V zemi momentálně existuje přes osm tisíc kilometrů dopravních komunikací. Vláda každoročně investuje do oprav a výstavby nových silnic a dálnic. Letos se například renovují cesty v Punta Caně, kam se soustředí 80 % veškerých příjmů z turismu. Hlavní město Santo Domingo se brzy propojí s Baní, Barahonou a Pedernales, kde paralelně vznikají nové hotely. Před turisty se tak otevírají nové možnosti aktivní dovolené.

Výlety za zážitky

Dominikánská republika je výjimečná svou rozmanitostí. Nabídka, kam se vydat, je opravdu pestrá a pokud chcete zemi poznat blíže, doporučujeme strávit zde alespoň dva týdny. Pokud vás nelákají organizované výlety, ostrov můžete procestovat půjčeným autem, nebo místní dopravou. Na delší vzdálenosti mezi jednotlivými letovisky a městy využijte klasické autobusové linky (Caribe Tours, Metro Tours, Bávaro Express apod.), které jezdí v pravidelných časech podle jízdních řádů. Na kratší přesuny jsou ideální taxi, nebo minibusy gua-guas, které staví na zamávání a lístky se kupují u řidiče.

Zajímavá místa mimo hledáček turistů

Nádhernou nedotčenou přírodu a národní parky skýtají např. oblasti Montecristi a Samaná. Za vidění zde stojí mj. NP Los Haitises s jeskyní Fun Fun – největší v Karibiku. V jeskyni Cueva Religiosa u Agua Sabrosa můžete obdivovat dochovalé prehispánské petroglyfy. Na rozmezí provincie Samaná, Monte Plata a Duarte leží Laguna Cristal. Místo vyhledávají zejména kayakisté a kanoisté. Přesná hloubka laguny není známa, uvádí se okolo dvou set metrů. Z hory Montaña Redonda v Miches se nabízejí úžasné výhledy na pobřeží.

Okolí Jarabacoa – Constanza v pohoří Cordillera Central se přezdívá Dominikánské Švýcarsko. Po celý rok zde panují příjemné jarní teploty a nadmořská výška v průměru dosahuje 1 200 m n.m. Vydejte se na výlet např. do Ebano Verde – rezervace pojmenované po zeleném ebenovníku, který neroste nikde jinde na světě, nebo do národního parku Valle Nuevo k tzv. Kyklopově pyramidě, či na vrchol některé z okolních hor (Alto de la Bandera, Loma del Macho, Loma Alto, Tetero de Mejía aj.). V parku žije na 66 druhů ptactva, 48 druhů motýlů, 29 plazů a 17 obojživelníků. Osvěžit se můžete pod vodopádem Aguas Blancas
(83 m).

Rájem na zemi můžeme nazvat panenské pláže Bahía de las Águilas u Pedernales, nebo Playa Blanca a Caobita u zátoky Bahía de Ocoa. Romantických zákoutí je v zemi spousta, není proto překvapením, že je vyhledávaná i jako svatební a líbánková destinace.

Na své si v Dominikánské republice přijdou také milovníci dobrodružství a sportů jako je golf, trekking, kiteboarding, rafting, nebo potápění. Z podvodních parků a současně top potápěčských lokalit stojí za zmínku La Caleta a Banco de la Plata, kam připlouvají v zimě na námluvy velryby.

Za koloniální historií se vydejte do Santo Dominga – nejstaršího města Ameriky, které je na Seznamu památek světového dědictví UNESCO. Do tajů výroby třtinového rumu vás zavedou v některé z palíren, v tabákové továrně vám předvedou proces ručního balení doutníků a na kakaové plantáži se dozvíte, jak se vyrábí lahodná čokoláda.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist