Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Navštivte na jaře Mauricius a Seychely a užijte si dovolenou snů

Turismus se opět vrací do řady exotických destinací, a to včetně oblíbených ostrovů v Indickém oceánu. Češi mají pro tyto exotické ráje velkou slabost – Mauricius a Seychely jsou toho důkazem. Tyto africké ostrovy jsou nyní zcela otevřeny pro mezinárodní turisty a díky stálosti počasí vybízí k návštěvě de facto po celý rok. Prosluněné písečné pláže, panenská příroda a křišťálově modré moře jsou tak hlavními lákadly pro zaslouženou dovolenou po dlouhém zimním období. Za poslední dva roky stály tyto destinace v popředí zavádění a dodržování bezpečnostních a hygienických opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 a nyní jsou připraveny turistům nabídnout ještě lepší zážitek než dříve.

Proč právě Mauricius a Seychely?

Cestovní ruch na Mauriciu a Seychelách se pomalu vrací k předpandemické úrovni, jak ukazuje narůstající poptávka cestujících. V současné době Seychely měsíčně přivítají mezi 20 až 30 tisíci návštěvníky. Během prvního čtvrtletí na tento ostrov odletělo více než tisíc sedm set Čechů. Mauricius je dokonce ještě více vyhledávanou destinací, jen za únor tohoto roku přivítal 52 tisíc turistů, z čehož Čechů bylo kolem tří tisíc. Češi se tak řadí mezi top deset národů, kteří tento ostrov navštěvují nejčastěji.

Mauricius se nachází přibližně dva tisíce kilometrů od jihovýchodního afrického pobřeží. Skládá se ze čtyř ostrovů: největší se nazývá Mauricius a další tři Rodrigues, Agaléga a St. Brandon. Celková rozloha činí 2 040 km2, což je asi čtyřikrát větší než rozloha hlavního města Prahy. Seychelské souostroví, položené východně od afrického pobřeží, je tvořeno více než 115 ostrovy a ostrůvky, mezi největšími jsou Mahé, Parslin a La Dingue.

Obě exotická souostroví byla až do 16. století zcela neobydlená, objevena byla až námořníky při jedné z průzkumných oceánských výprav. I díky této skutečnosti se na ostrovech dodnes zachovala nedotčená panenská příroda a obě dvě destinace jsou po celém světě proslulé svou jedinečnou flórou a faunou, dechberoucími plážemi, vodopády a pestrým kulturním dědictvím. Není tedy divu, že jsou Mauricius a Seychely tolik oblíbené i mezi českými turisty. Co můžete na těchto dvou ostrovech výjimečného zažít? Přinášíme vám několik cestovatelských tipů, které byste rozhodně měli zvážit:

  • Prozkoumejte Port Louis, hlavní město a kulturní centrum Mauricia. Za návštěvu bezesporu stojí trh v centru města a bazar, kde jsou návštěvníkům nabízeny místní produkty a lokální ovoce, zelenina a koření. Stejně tak si turisté ostrova mohou užít večerní atmosféru strávenou pohledem na divadelní scénu nebo v útrobách oblíbeného místního baru.
  • Rybaření v hlubokých vodách je jedna z nejoblíbenějších turistických aktivit na Mauriciu. Stačí si pronajmout loď s místním doprovodem a vydat se na moře, kde si můžete vyzkoušet lov řady exotických druhů ryb, které často dorůstají do obrovských rozměrů. Pokud byste si přáli přiblížit se ještě více mořskému životu, můžete vyzkoušet potápění, díky kterému máte možnost prozkoumat korálové útesy, mořské rokle i vraky lodí, jež z této aktivity dělají skutečné dobrodružství. Jednou z nejznámějších lokalit pro potápění s možností pozorování zvířat včetně želv, murény a sumců, je seychelská zátoka Baie Ternay.
  • Oba tyto snové ostrovy se pyšní jedněmi z nejlepších pláží na světě. Na Seychelách je to pláž Anse Source d'Argent, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na planetě vůbec, a to díky své křišťálově čisté vodě a žulovým skálám, které ji celou obklopují. Mělké a klidné vody z ní dělají bezpečné a relaxační místo pro děti i méně zkušené plavce. Na Mauriciu pak můžete navštívit Pereybere, jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pobřeží světa, které přesně splňuje požadavky perfektního ostrova. Na západním pobřeží Mauricia se nachází oblast Flic en Flac, která se v posledních letech stala mezi návštěvníky ostrova také velmi populární, vděčí za to především minimálnímu zásahu ze strany lidí, díky čemuž neztratila tato oblast nic ze svého původního kouzla.
  • Pokud návštěvníci Seychel touží spatřit úchvatnou faunu a flóru, neměli by si nechat ujít stezku Copolia Trail na ostrově Mahé, která vede až na žulový vrchol kopce s dechberoucími výhledy. Anebo můžete zavítat do rajské zahrady s názvem Vallée de Mai. Tento chráněný přírodní park, který patří pod světové dědictví UNESCO, se nachází na ostrově Praslin. Prastará část palmového lesa, jenž je součástí tohoto parku, zůstává z velké části nedotčena. Během své cesty touto oblastí máte možnost narazit na řadu vzácných ptáků, zvířat a původních odrůd rostlin, včetně slavné palmy, na které roste Coco de Mer, největší ořech na světě.
  • Pokud toužíte na Mauriciu prozkoumat více než jen plážové oblasti, můžete se vydat do zalesněného národního parku Black River Gorges. Jeho husté pokrytíposkytuje domov řadě původních druhů flóry a fauny, včetně tří ohrožených druhů ptáků: poštolky skvrnité, papouška Alexandra réuninského a holuba růžového.
  • Za zkoušku rozhodně stojí také místní kuchyně, která odráží historii těchto ostrovních národů. Mauricius i Seychely nabízejí svým návštěvníkům gastronomii nejrůznějších chutí, z nichž nejsilnější zastoupení má ta indická, která návštěvníkům nabízí obrovskou škálu kari, chlebových placek a sladkostí. Můžete si také vychutnat typické kreolské speciality a jedny z nejlepších pokrmů připravených z darů moře.

Mauricius a Seychely jsou díky své kombinaci přírodních krás a nejrůznějších kulturních vlivů jedinečným místem. Jsou výbornou volbou pro všechny typy turistů – páry, rodiny či jednotlivce, kteří si buď chtějí odpočinout na pláži nebo zažít i nějaké outdoorové dobrodružství či si dopřát nové gastronomické nebo kulturní zážitky. Oba dva ostrovy jsou také jedním z nejromantičtějších míst pro svatby či svatební cesty na zemi.

Zdroj foto: Emirates

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist