Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Fidži | nejkrásnější souostroví

Fidži je jedno z nejvíce romantických míst na světě. Turisté sem jezdí, aby zde zažili něco výjimečného, často očekávají zázraky, ať již přírodní, či zcela jiné. 

Zázraky Fidži pro všechny, kdo touží po exotickém dobrodružství, může zprostředkovat cestovní kancelář DELUXEA, která již od roku 1995 zajišťuje na českém trhu zájezdy na klíč do exotických destinací po celém světě. Mezi další oblíbené ostrovy, kam se čeští turisté mohou vydat za zázraky exotiky, patří Mauricius, Maledivy a Seychely, možná tam odhalíte zcela nové záhady podmořského světa právě Vy, stačí se tam vydat!   

Co vás čeká na Fidži?

Fidži je jedno z nejkrásnějších souostroví, které je známé především pro své nekonečně dlouhé pláže s bílým pískem, průzračnou vodou, barevnými mořskými korály a panenskou přírodou. Sluncem prozářené ostrovy, lemované kokosovými palmami, jsou ideálním místem pro romantickou dovolenou. Můžete si  zaplavat  mezi vodopády či se ponořit do světa exotické fauny a flory. Jižní Pacifik se pyšní jedinečnou přírodou, které si místní obyvatelé velice cení a s láskou o ni pečují. Díky tomu můžete pozorovat neskutečné množství barevných ryb a korálů, které jsou zde zachovány. Potápění a šnorchlování na Fidži patří mezi nejoblíbenější vodní sporty a uspokojí i velmi náročné zájemce. Spatříte zde vodní želvy, delfíny, rejnoky, malé žraloky, nespočet hvězdic a další exotické živočichy. Kouzlo těchto ostrovů spočívá také v pozornosti místních obyvatel, kteří se turistům věnují s maximální péčí.

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) je stát v Oceánii. Jeho nejbližšími sousedy jsou souostroví Vanuatu (asi 800 km na západ), Samoa (asi 700 km na severovýchod) a Tonga (asi 500 km na východ). Od Austrálie leží asi 2 600 km na východ a od Nového Zélandu asi 1 800 km na sever.

TOP lokality na potápění na Fidži  

Ostrovy Fidži jsou dnes velmi dobře zavedenou destinací pro potápěče především díky potápěčským lokalitám jako jsou Somosomo Strait, Taveuni, Kadavu a Bligh Water.

Lokalita Taveuni, Rainbow Reef a Somosomo Strait

Ostrov Taveuni se nazývá „zahradní ostrov“, protože disponuje bohatou flórou na pevnině.  Stejně pozoruhodný a pestrobarevný je život pod hladinou v jeho okolí. Somosomo Strait neboli úžina je vodní úsek mezi ostrovem Tauveni a Vanua Levu. Díky úžině získalo Fidži svoji přezdívku „hlavní město světa mezi měkkými korály“. Rainbow Reef patří mezi top 10 potápěčských lokalit na světě. Potápěči se na své cestě do hlubin mohou setkat s barakudami, žraloky či mantami.

Lokalita Kadavu – nejlepší tvrdé korály na Fidži

Velký Astrolabe Reef je  klenot v lokalitě Kadavu. Tento útes je dobře známý mezi potápěči po celém světě. Měří asi 100 km, což z něj činí čtvrtý největší bariérový útes na světě. Táhne se od jižní strany ostrova nedaleko Vunisea a vede podél jižního pobřeží před Ono Island a končí na východním pobřeží hlavního ostrova. Útes se může pochlubit celou řadou úžasných tvrdých korálů.

Lokalita Blight Water

Lokalita pojmenovaná podle slavného námořního kapitána se nachází společně s Koro Sea přibližně uprostřed Fidži. Dochází zde k velkému pohybu vody, obzvláště pak v oblasti kanálu, což má za následek, že zdejší voda je neuvěřitelně bohatá na živiny. Nabízí mnoho potravy pro menší organismy, jejichž obrovské množství se stává potravou větších organizmů a turisté potápěči se mohou stát svědky mimořádné souhry ekosystémů.

Lokality Viti Levu, Coral Coast a Pacific Harbour

Viti Levu je hlavní ostrov Fidži. Ostrov se může pochlubit potápěčskými lokalitami Coral Coast a Beqa Lagoon. Potápění ve Viti Levu se vyznačuje tvrdými korály. Nezapomenutelným zážitkem je krmení žraloků v oblasti Shark Reef, kde máte velmi reálnou šanci setkat se se žralokem bělavým nebo žralokem tygrovaným. Měkké korály v Beqa Lagoon leží jen kousek od jižního pobřeží a představují jednu z nejznámějších destinací pro potápění na Fidži.

Více o exotické dovolené: www.deluxea.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist