Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

PODCAST: Grand Bar International

Dnes se nacházím na velmi ikonickém místě a to přesněji v 15. patře ve věži se zlatou hvězdou - hotelu Grand International, kde se před nedávnem znovu po 40 letech otevřel unikátní Grand Bar International.

Jsem ve výšce 65 metrů nad zemí a kromě nádherného baru plného dobrého a kvalitního pití tu mám dechberoucí panoramatický pohled na celý sever Prahy, Tróju a dokonce až na Pankráckou pláň s mrakodrapy. A samozřejmě, nesmíme zapomenout taky na Pražský hrad, Hanspaulku, Duklu, a takto bych mohl ještě chvíli pokračovat...

Dobré, je, že tu na baru nejsem sám...

K mikrofonu jsem si pozval majitele, jednatele a především úspěšného hoteliéra skupiny Czech Inn Hotels – Jaroslava Svobodu, abych mu položil pár otázek.

 
 

PODCAST: Grand Bar International

 
 

 
 

Rozhovor s majitel a jednatelem Czech Inn Hotels - Jaroslavem Svobodou.

 
 
 
 

Grand Bar International: Ikonické místo s nezapomenutelným výhledem na Prahu 

Zažijte jedinečnost 15. patra hotelu International, v jehož ikonické věži se zlatou hvězdou, symbolem tohoto slavného místa, po 40 letech znovu otevírá unikátní Grand Bar International.

 

 

Prostoru celého baru vévodí nejen mozaika Maxe Švabinského, ale také díla špičkových umělců své doby, vše v elegantním stylu Art Deco. Grand Bar International má bohatou historii, zejména ve svých počátcích (přelom padesátých a šedesátých let), kdy sem podle pamětníků často zavítali i prominentní hosté jako Jan Werich a jeho slavní přátelé.

 

 

Pokud jde o nabídku nápojů, kromě výběru pravého šampaňského, výborných vín a bohaté nabídky z alkoholických i nealkoholických drinků, se připravte na zážitek, který vám zpříjemní večer a vtáhne vás do atmosféry minulých dekád! V baru vás totiž bude obsluhovat šéfbarman Ondřej Babický, jehož specialitou je neodolatelný koktejl Dubonnet & Soda. Tento nápoj je inspirovaný skladbou Dubonnet Blonde od Sunny Burke And His Orchestra z roku 1951. A proč zrovna tento koktejl? Výběr není náhodný! Dubonnet & Soda je totiž poctou legendárnímu Louisi Armstrongovi, který byl hostem hotelu International v 60. letech minulého století. Nechte se unést chutí a nostalgií a ochutnejte tento jedinečný koktejl, který vám připomene zlatou éru hudebního průmyslu a zároveň vás zavede do světa luxusního hotelového života!

Špičkový bar bude otevřený každý den až do nočních hodin, a je ideálním místem pro schůzky a setkání v neopakovatelném prostředí, které na severu od Pražského hradu jen tak nenajdete.

„Očekáváme, že výraznou část klientely budou tvořit hoteloví hosté, ale bar bude otevřen i veřejnosti. Vstup bude zpoplatněn, sice nikterak horentní částkou, ale přece jen je zájem udržet Grand Bar International jako exkluzivní místo pro ty, kteří si chtějí užít nevšední zážitek,“ Filip Dlesk, nový ředitel Grand Hotelu International.

 

 

O Grand Hotelu International

Grand Hotel International Prague byl postaven mezi lety 1952 – 1956 ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, ale nakonec byl záměr změněn a z budovy se stal hotel. Původně byl součástí stavby také protiatomový kryt, ve kterém by mohlo přežít 600 osob po dobu 14 dní, ten je nyní využíván jako sklad. V padesátých letech se nicméně jednalo o nejluxusnější hotel v Československu.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu z 50. let. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí a můžeme bez nadsázky říci, že je nadčasový.

 

 

Zdroj foto: Czech Inn Hotels

Zdroj audio: Mediální skupina HMG (PODCASTHOUSE.cz)

 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist