Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Objevte neobjevenou Namibii

Namibie je jednou z nejbezpečnějších a nejméně strach nahánějících zemí, tudíž skvělou volbou pro cestování. Známá pro duny Sandwich Harbour s výhledem na Atlantický oceán a žulové štíty Spitzkoppe. To vše jí dělá jedním z nejzajímavějších a nejrůznorodějších míst. Zjistěte proč!

Nádherná krajina

Namibie je mimořádná země s magickou přírodní krajinou pod velkou a jasnou oblohou. Nejvíce ikonickou destinací, kterou by měl každý vidět, je kemp Spitzkoppe s kamenitou drsnou fascinující a krásnou krajinou a noční oblohou naplněnou hvězdami. Stejně tak jako pobřeží Skeleton – malebná trasa z Kapského kříže do zálivu Walvis Bay, kde můžete narazit na kolonie tuleňů a plameňáků. Nebo se svézt ve vozech 4x4 při prohlídce poušti Namib.

Je těžké si představit více fotogenických míst, ideálních pro zachycení krásných a živých barev krajiny. Hora Spitzkoppe je často označována za „Matterhorn Afriky“, protože připomíná nejkrásnější vrchol Alp. Představte si, jak její jasné oranžové skály mění barvu a texturu při západu i při východu slunce a máte dokonalý recept na dechberoucí záběry namibijské přírody – to dokonce i při slabém osvětlení a nočním režimu!

Za návštěvu stojí také Swakopmund, proslulý nádhernými písečnými plážemi a německou koloniální architekturou. Město bylo založeno v roce 1892 na mimořádném místě – mezi Atlantickým pobřežím a pouští Namib.

Divoká příroda

Ačkoliv se pouště mohou jevit bez života, realita je zcela opačná: téměř 650 druhů ptáků a 80 velkých druhů savců, z toho 14 ptáků a 15 savců je téměř úplně endemických (nacházejících se jen na území Namibie).

Erindi Private Game Reserve je největší soukromá přírodní rezervace na světě. Nachází se na centrální náhorní plošině, pokrývá plochu 71 tisíc hektarů a poskytuje místo pro téměř 20 000 volně žijících zvířat, včetně lvů, gepardů, nosorožců, žiraf a slonů. Tato rezervace je domovem několika projektů na ochranu přírody. Když se vydáte na safari, budete mít skvělou příležitost vyzkoušet zoom mobilního telefonu, jelikož rezervace vám umožní pozorovat zvířata z krátké vzdálenosti a důrazem na detail.

Kulturní rozmanitost

Namibie je relativně malá země, ale má neuvěřitelně různorodou kulturu. To i přesto, že v ní žije sotva dva miliony lidí v přepočtu se třemi lidmi na kilometr čtvereční. Najdeme zde 12 různých hlavních etnických skupin s velkým rozsahem kmenů a asi 30 jedinečných jazyků, které můžete zaslechnout po celé zemi.

Křováci, také známí jako lidé Saan, často označováni za Bušmeny. Toto označení pochází z různých skupin hovořících jazykem Khoes?n. Jsou domorodci z jižní Afriky proslulí svým lovecko-sběračským způsobem života, žitím v kmenech a dodržováním starých tradic. Jedna z vesnic, které stojí za navštívení, se nachází v úpatí pohoří Erongo. Cesta do vesnice vede mezi žulovými skalními útvary, které jsou zdobeny malbami. Seznámení se s životem v obci zahrnuje učení se písním, tancům, jak zapálit oheň, vytvořit provazy a šperky.

Další zajímavá domorodá skupina je Himba. Její odhadovaná populace je asi 50 000 lidí žijících v severní Namibii. Ženy z kmene Himba, stejně jako muži, jsou pozoruhodně proslulé tím, že se pokrývají pastou otjize. Jedná se o směs máslového tuku a okrového pigmentu. Touto směsí čistí pokožku v období sucha a zároveň ji chrání před krutým pouštním podnebím, stejně jako před komářím kousnutím.

Zkoumáním vesnic a rozhovory s místními obyvateli můžete objevit krásu Namibie. Může to být také skvělá příležitost k pořízení portrétů silných a hrdých lidí, kteří jsou zachyceni mezi tradicemi a moderní dobou. S použitím chytrých funkcí P30 Pro, jako je portrét nebo režim clony, můžete pořídit živé fotografie inspirované lidskými emocemi s rozmazaným pozadím a jasným objektem vaší pozornosti.

Klid a ticho

Od získání nezávislosti na Jihoafrické republice v roce 1990 si Namibie užívá desetiletí politické stability a správy věcí veřejných. Malá populace a nízká kriminalita z ní činí jednu z nejbezpečnějších zemí Afriky.

Obyvatelé Namibie jsou neuvěřitelně přátelští, infrastruktura je dobrá, a míra korupce nízká. Díky tomu je země pokládána za poklidnou a přívětivou.

Místa, která jsme zachytili na fotoaparát... 

Mnozí si nejsou vědomi, že již znají krásnou opuštěnou, ale také romantickou poušť Namibie s neuvěřitelnými dunami a oblohou. Objevila se v takových filmech jako: Samsara, Mad Max: Fury Road, 10 000 př. n. l., 2001: Vesmírná odysea, Hranice zlomu, Sami v poušti, Lovci, Mladý černý hřebec, Let Fénixe, Cela.

nebo mají být teprve objevena

Huawei chce inspirovat lidi, aby hledali skrytou krásu na neočekávaných místech – místa, která dosud nebyla fotografována, kvůli jejich vzdálenému umístění nebo proto, že nebyla považována za krásná, tolik jako známé turistické atrakce. Úžasnost těchto méně známých lokalit byla světu odhalena díky síle fotografování a natáčení videí a vůbec možnostem kamery zařízení Huawei P30 Pro. Povedené fotografie pak mohou být motivací zúčastnit se soutěže Huawei InFocus Awards pořádané ve spolupráci s TripAdvisorem.

Leica Quad Camera System umožňuje uživatelům zachytit svět v celé jeho kráse. Fenomenální fotoaparát zařízení Huawei P30 Pro s 5x optickým zoomem a až 50x digitálním zoomem, spolu se senzorem Huawei SuperSpectrum, nočním režimem, videem pro dvě zobrazení a funkcemi makro fotografie nám umožňuje vidět realitu z nové perspektivy, objevit neviděné a proměnit vše v jedinečnou vzpomínku.  

To dává uživatelům možnost zachytit krásu světa, lidí a momentů bez ohledu na to, kde jsou, zejména v takové zemi, jakou je Namibie.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist