Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Zažijte osvěžující léto v Dubaji

Když se řekne „léto v Dubaji”, jako první se vám pravděpodobně vybaví vysoké teploty, jež mohou místy dosahovat až 41 °C. V Dubaji máte zkrátka každý den jistotu, že zrovna dnešek bude slunečný. Nicméně Dubaj je na toto počasí dobře připravená a naleznete zde mnoho aktivit a míst, které vám poskytnou před slunečními paprsky bezpečný úkryt. A když připočteme fakt, že každý dopravní prostředek je zde klimatizován, může být nakonec i prohlídka města příjemně osvěžujícím zážitkem.

Pokud jste si dosud mysleli, že lyžování je záležitostí jen zimních měsíců, musíme vás vyvést z omylu. SkiDubai je název krytého lyžařského střediska umístěného v Mall of Emirates, jednom z největších obchodních center světa. Najdete tu až 22 500 m² sjezdovek a v celém lyžařském parku je během roku udržována teplota mezi -1 °C až 2 °C.

Jestli dáváte přednost bruslení, zimní stadion nacházející se v nákupním středisku Dubai Mall vám díky svým olympijským rozměrům nabídne spoustu prostoru pro trénování. Právě velká nabídka aktivit udělala z Dubai Mall jedno z nejoblíbenějších míst. Na své si tu přijdou i rodiny a návštěvníci všech věkových kategorií.

Další činností, již Dubaj nabízí, je nekonečné nakupování v místních slavných a plně klimatizovaných nákupních střediscích. Pokud bychom měli vybrat jen jedno jediné město, kde se nakupování bere skutečně vážně, byla by to právě Dubaj. Nejen, že se do tohoto nákupního ráje soustřeďují světové globální značky, ale sjíždějí se sem i nakupující z Blízkého východu i vzdálenějších zemí, aby se mohli na vlastní oči přesvědčit o velkoleposti a kráse dubajských nákupních center.

Když je venku horko, nejlepším řešením je uchýlit se k vodě. A není náhodou, že Dubaj nabízí ohromný počet pětihvězdičkových hotelových resortů, jež disponují nejen přístupem k pláži, ale i bazeném. V případě, že se zajímáte o volně žijící vodní živočichy, doporučujeme navštívit dubajské akvárium (Dubai Aquarium) a podvodní zoo (Underwater Zoo), které jsou taktéž součástí nákupního centra. Pro odvážnější je zde i možnost setkat se s největšími mořskými predátory a sledovat žraloky během krmení.

Pokud dáváte přednost aktivitám nad hladinou moře, můžete se vypravit až do nebeských výšin na prohlídku mrakodrapu Burj Khalifa, odkud budete mít nádherný panoramatický výhled na Starou i Novou Dubaj. Za návštěvu stojí také rozhledna Dubai Frame představující největší obrazový rám na světě. Ten byl vyroben z ryzího zlata a jednou z jeho dalších zvláštností jsou například skleněné podlahy.

Za zábavným dnem stráveným společně s rodinou nemusíte chodit daleko. Stačí vzít děti do Laguna Water Park, jednoho z nejoblíbenějších vodních parků, který se nachází v plážové čtvrti La Mer. Naleznete zde nespočet vodních skluzavek, bazénů a dalších atrakcí. A jestli už máte za celý den adrenalinu dost, můžete se posadit a zrelaxovat v jedné z příjemných restaurací na pláži.

S příchodem večera se lehce ochlazuje a městská čtvrť Dubai Marina ožívá nočním životem. Okouzlující bary jsou perfektní místo, kde si můžete vychutnat večerní drink, nerušeně vstřebávat vzrušující atmosféru a kochat se nádherným výhledem na dubajský přístav.

Pokud hledáte jedinečné místo na večeři, plavba na JA Bateaux Dubai je skvělou příležitostí. Během ní stihnete prozkoumat historickou dubajskou zátoku, zatímco si budete v elegantním skleněném interiéru pochutnávat na čerstvě připravených gurmánských lahůdkách. Během výletu si užijete historickou scenérii a maximální porci panoramatických výhledů. A nejlepší na to všem je, že i toto plavidlo je klimatizované.

Po kulturní stránce má Dubaj také co nabídnout. Prozkoumávání uměleckých galerií a historických budov je dobrým způsobem, jak zůstat během léta v chladu. Nádherná mešita Jumeirah Mosque je jedním z nejvíce ikonických orientačních bodů ve městě. Razí se zde přístup „otevřená je nejen naše mysl, ale i naše dveře“, a tak mešita vítá návštěvníky všech vyznání, aby mohli obdivovat zdejší prostředí a dozvědět se více o islámu a místní kultuře.

Jako známá a doporučovaná destinace Arabského poloostrova Dubaj zcela jistě ví, jak se postarat o své návštěvníky během letních měsíců. Tato kulturně bohatá země může nabídnout mnoho nových zážitků, tak neváhejte a začněte s objevováním. Společnost Emirates létá v létě z Prahy do Dubaje dvakrát denně, tak už žádné výmluvy a podívejte se, jaké termíny letů jsou volné a čekají jen na vás: www.emirates.com/cz/czech

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist