Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Zalakaros - lázně, ze kterých se vám nebude chtít domů

Slyšeli jste už o maďarských termálních lázních Zalakaros? Jestli ne, tak je nejvyšší čas to napravit. Lázně Zalakaros totiž stojí za návštěvu! I přes to, že lázně nejsou tak známé jako lázně Hévíz či lázně Harkány, mohou vás příjemně překvapit. Lázeňský areál je totiž 6. největší v celém Maďarsku a leží jen kousek od turisticky oblíbeného jezera Balaton. Během vaší dovolené v Maďarsku můžete spojit příjemné s užitečným a spojit výlet na Balaton s alespoň jednodenním pobytem v lázních Zalakaros.

Lázně pouhou náhodou

Písemné zmínky o osadě Karos se objevují již v polovině 13. století. Postupným vývojem se proměnil nejen název místa, ale i rozloha a vesnice se stala městem. Sice v je Zalakaros nejmenším městem v celém Maďarsku, ale na kráse mu to nijak neubírá.

Nejvýznamnější událostí pro město i celou oblast bylo objevení vydatného pramene termální vody při průzkumném vrtu v roce 1962. Na základě tohoto objevu byl zbudován první bazén pro místní obyvatele a o něco později i lázeňský areál, který je od roku 1978 oficiálně uznán maďarským ministerstvem zdravotnictví jako léčebné lázně.

Voda, jakou jinde nenajdete

Léčí se tu převážně nemoci pohybového aparátu. Místní voda je totiž bohatá na minerální látky a stopové prvky. Obsahuje jod, brom, sirovodík, značný obsah fluoridu, kyselinu boritou či kyselinu metakřemičitou. Díky tomu pomáhá regeneraci kloubů i svalů, pomáhá léčit záněty a usnadňuje zotavení po úrazech či operacích. Příznivě působí zalakaroská voda i na kožní problémy. Lázeňský pobyt v Zalakarosu by měl ideálně trvat 14 dní, ale i krátkodobý pobyt se může pozitivně odrazit na vašem zdravotním stavu.

Za léčbou i za zábavou

Srdce lázeňského areálu Gránit tvoří kryté léčebné centrum s kupolí, které obklopuje upravený park. Uvnitř budovy najdou návštěvníci lázní termální bazén s rozlohou 30m2 a teplotou vody 36 - 38°C a bazén se slanou vodou o rozloze 294 m2 a s teplotou vody 34 - 36°C. Celoročně je také možný vstup do venkovního bazénu s rozlohou 284 m2. I zde teplota vody nikdy neklesne pod 34°C.

Kromě sedacích koupelí a cvičení ve vyhřáté vodě si lázeňští hosté mohou dopřát i relaxační a regenerační masáže, zábaly, inhalační kúry a další procedury dle doporučení lékaře.

Zalakaros je samozřejmě vhodný i pro ty, kteří aktuálně zdravotní problémy neřeší a chtějí si pouze užít osvěžujícího pobytu ve vodě. Při pobytu v Zalakarosu můžete vybírat z 19 bazénů! Některé jsou určené pro odpočinek a relaxaci, některé zase lákají k vodním hrátkám a nabízejí i trochu adrenalinového povyražení. Vodní atrakce si užijí především děti. Řádit mohou v dětském vodním světě, který se rozprostírá na ploše 400 m2.

Dovolenou v Zalakarosu můžeme doporučit všem, kteří chtějí poznat něco nového a zároveň chtějí dovolenou strávit v klidu a v co největším pohodlí. Zalakaros je perfektní destinací, kde najdete vše, co si můžete přát, na jednom místě. Celoročně otevřené lázně a aquapark a kvalitní hotely v Zalakarosu jsou připraveny přivítat nové návštěvníky v jakoukoliv roční dobu. Rezervujte si váš pobyt v lázních Zalakaros a načerpejte nové zkušenosti na jednom z nejnavštěvovanějších míst v Maďarsku!


Zdroj foto: Spa.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist