Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Vítejte v Santo Domingu!

Vítejte v Santo Domingu, hlavním městě Dominikánské republiky. Město založil roku 1496 Bartoloměj Kolumbus a během 15. a 16. století bylo kolébkou americké civilizace a historie. Santo Domingo je synonymem multikulturalismu, gastronomie, kultury a umění a nejlépe ho poznáte po svých. Tak nazujte tenisky a vyrazíme! Poznáme Santo Domingo a vše co nabízí během 24 hodin.

Procházka po Koloniální zóně

Při pohledu na směsici architektonických stylů, která nás obklopí, si plně uvědomíme plynutí dějin. Monumenty a domy soustředěné v Koloniální zóně na nás dýchnou atmosférou časů dávno minulých. Jsou perfektně zachovalé, jen jejich využití se během staletí změnilo. Místo španělských dobyvatel v nich dnes sídlí muzea a kulturní centra interpretující historický odkaz země.

Nejlepším výchozím bodem pro naši vycházku bude ulice El Conde známá obchůdky s řemeslnými výrobky z keramiky, dřeva, kůže nebo kovu či barevnými obrazy od místních umělců. Poté zavítáme do parku Colón, kde nalezneme majestátní sochu Kryštofa Kolumba. Hned vedle budeme mít možnost navštívit vůbec první katedrálu v Novém světě dostavěnou ve 40. letech 16. století.

Poté budeme pokračovat ulicí Las Damas, opět první v Novém světě, až dorazíme k impozantní pevnosti Ozama. Už Vás zajisté nepřekvapí, že je tou nejstarší v Americe. Cestou budeme míjet dům Rodriga de Bastidas (Casa de Bastidas), zakladatele mnoha měst v Jižní Americe a ve své době starosty Santo Dominga, a Oslavnou věž (Torre del Homenaje), kde se zachovala děla, jež dříve chránila město. Kromě toho poznáme i Národní panteon, královské muzeum Casas Reales a sluneční hodiny. Procházku zakončíme na Španělském náměstí (Plaza España) a ve starobylém paláci Diega Colóna - Alcázar de Colón.

Pohlédnete-li za starobylé opevnění Koloniální zóny, spatříte moderní Santo Domingo. Architektonická expanze postupovala od Koloniální zóny, přes Gran Santo Domingo až po čtvrť moderních budov a mrakodrapů.

Atraktivity Santo Dominga, nejstaršího města Nového světa, můžeme obdivovat i během projížďky turistickým vláčkem “Chu-Chu Colonial”, který nás zaveze na místa, díky nimž bylo Santo Domingo zařazeno organizací UNESCO mezi 10 nejlákavějších cílů kulturního cestovního ruchu v Karibiku.

Santo Domingo je i městem módy a nákupů

Uznávané značky si zvolily dominikánskou metropoli za svou základnu pro expanzi v karibské oblasti, což vedlo k otevření exkluzivních obchodních center jako Blue Mall, Galería 360 nebo Sambil. Můžete si v nich si zakoupit jak řemeslné výrobky a prvotřídní šperky navržené těmi nejlepšími dominikánskými zlatníky, tak výrobky velkých mezinárodních značek. Mezi butiky nechybí obchod již zesnulého dominikánského návrháře světového věhlasu Óscara de la Renta.

Právě v říjnu se zde koná největší událost světa módy v Dominikánské republice – módní přehlídka Dominicana Moda. Tato akce vynesla na vrchol světového žebříčku návrhářů některé mladé dominikánské talenty.

Gastronomie a dominikánský son

Že je Santo Domingo kosmopolitní město, už víme, a odráží se to i v široké gastronomické nabídce a množství specializovaných restaurací. Ty nabídnou atmosféru od romantické až po bohémskou. V Santo Domingu je zkrátka z čeho vybírat.

Mnoho restaurací naleznete například na Španělské náměstí (Plaza España). Doporučujeme usadit se na některou z teras, abyste si kromě chutného jídla mohli užít i dominikánský son v podání některé z místních kapel, jež na náměstí vyhrávají.

A jak nejlépe zakončit dnešní den? Určitě posezením na pláži Boca Chica vzdálené pouhých 30 kilometrů z centra města. Ta nás odmění romantickou atmosférou a možností okusit dominikánské speciality. A za to ten menší výlet stojí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist