Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

CSA zaradí do flotily sedm novych airbusu, ctyri A220 a tri A321XLR

České aerolinie se dohodly s výrobcem letadel společností Airbus na dodání čtyř nových letadel Airbus A220-300. Současně ČSA uzavřely smluvní ujednání, na základě kterého bude původní dodávka letadel A320neo nahrazena třemi letouny A321XLR s delším doletem. S novými typy získají ČSA nejmodernější úsporná letadla Airbus nové generace.

Skupina Smartwings jednala s Airbusem o pořízení nových letadel pro ČSA několik měsíců.

První dva letouny Airbus A220 zařadí ČSA do flotily již koncem roku 2020, další A220 obdrží ČSA následně v prvním a druhém čtvrtletí 2021. Dodávky letounů A321XLR s dlouhým doletem jsou naplánovány v roce 2025.

 

Letouny Airbus A220 A321XLR zapadají do naší dlouhodobé strategie na rozvoj destinací a sítě linek. Zařazení letadel do flotily ČSA přinese konkurenční výhodu, zatraktivní nabídku a navýší kapacitu na stávajících linkách. Pevně věřím, že tento krok bude pozitivně oceněn cestujícími, neboť letouny díky zcela novému uspořádání kabiny nabízí nejvyšší možnou úroveň kvality pohodlí ve své třídě i na dlouhých letech,“ říká Petr Kudela, předseda představenstva ČSA.

Toto je skvělá volba pro České aerolinie. Airbus A220 se ukázal jako velice úspěšné letadlo v Evropě s vysokou mírou denní využitelnosti, což svědčí o jeho výjimečné univerzálnosti,“ říká Christian Scherer, obchodní ředitel společnosti Airbus„Airbus A321XLR má nejdelší dolet z řady A320 Family umožňující klientům cestovat pohodlně, přičemž v rámci rozšiřování sítě linek budou ČSA zároveň těžit z výrazně nižší spotřeby paliva. 

Airbus A220 patří k nejmodernějším strojům pro střední tratě. Ve flotile ČSA nahradí v současnosti používané stroje typu ATR, u nichž vyprší leasingové smlouvy. Sedačková kapacita letadel A220-300 bude 149 míst. Letouny A220 mají výrazně nižší spotřebu paliva v porovnání s předchozí kategorií letadla. Letoun představuje také menší zátěž pro životní prostředí a výrazně nižší je i hluková stopa. Novinka - letoun A321XLR je nejnovější letadlo z řady úzkotrupých letadel Airbus s doletem až 8700 km.

Flotilu ČSA nyní tvoří 14 letadel  - šest letadel Airbus A319, pět strojů typu ATR 72, jeden Boeing 737- 800 a jeden velkokapacitní letoun Airbus A330-300 určený pro dálkové lety. Většina linek ČSA je provozována ve spolupráci s mateřskou společností Smartwings letouny z flotily Smartwings Group, jejíž ČSA jsou součástí. Ve spolupráci se svými partnery ČSA nabízejí letecká spojení do desítek destinací v zemích Evropy, Blízkého východu a Asie. ČSA jsou členem globální aliance leteckých společností SkyTeam. 

Zdroj foto: Airbus

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist