Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Letiště Praha získá díky FlyArystan přímé letecké spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako svou první destinaci v Evropě.

Letiště Praha získá díky společnosti FlyArystan přímé letecké spojení s Kazachstánem

Před pandemií byl Kazachstán největším a klíčovým partnerem České republiky ve Střední Asii. Věříme, že spuštění přímých letů pozitivně ovlivní nejen obchodní a ekonomické vztahy mezi oběma zeměmi, ale také usnadní českým turistům poznávání krás Kazachstánu,“ uvádí obchodní a marketingová ředitelka FlyArystan Madina Buzhinová. 

Letiště Praha získá díky společnosti FlyArystan přímé letecké spojení s Kazachstánem

Cesta do města na břehu Kaspického moře potrvá z Prahy zhruba pět a půl hodiny. „Letiště Václava Havla Praha získává zcela novou a netradiční destinaci. Poprvé od pandemie také přichází obnovení přímého spojení s Kazachstánem, což je dalším významným krokem k postupnému rozšiřování sítě destinací na úroveň roku 2019. Očekáváme, že linku využije za rok více než 25,000 cestujících,“ dodává ke startu nové linky ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.  

Letenky jsou k dispozici na flyarystan.com

Letiště Praha získá díky společnosti FlyArystan přímé letecké spojení s Kazachstánem

O FlyArystan 

FlyArystan je divizí národního dopravce Kazachstánu Air Astana. Kazašská nízkonákladová letecká společnost se řídí jednotnými mezinárodními standardy bezpečnosti letů a průměrná zkušenost jejích pilotů je více než 12 let. Za necelé tři roky nízkonákladový dopravce přepravil asi 6 milionů cestujících na více než 40 trasách. FlyArystan uskutečnil svůj první let v květnu 2019. Od té doby se flotila nízkonákladového dopravce rozrostla ze 2 na 10 letadel Airbus A320. Očekává se, že 11. letoun bude zařazen do flotily v červenci a do konce roku budou výrobcem doručeny další tři nové letouny.?Kromě letů do České republiky FlyArystan provozuje pravidelné a charterové lety do Ázerbájdžánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu, Turecka, Gruzie, Spojených arabských emirátů a Egypta.

Letiště Praha získá díky společnosti FlyArystan přímé letecké spojení s Kazachstánem

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirportZdroj foto: FlyArystan.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist