Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Dominikánský večer “Noche de Cigarro y Ron” v Praze

Velvyslanectví Dominikánské republiky pro Českou republiku v Belgii a Národní turistický úřad Dominikánské republiky ve spolupráci s Asociací výrobců doutníků PROCIGAR uspořádali v Praze historicky první společenský večer věnovaný doutníkům a rumu. Akce proběhla ve středu 17. června v nově otevřeném F-Clubu a zúčastnilo se jí na sto návštěvníků z řad diplomacie, médií, odborné veřejnosti i milovníků tabáku.

Uvítací slova pronesla Jeho Excelence pan Alejandro César Augusto González Pons, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Dominikánské republiky se sídlem v Bruselu. Dále vystoupil Hendrik Kelner, prezident asociace PROCIGAR a Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro střední a východní Evropu.

„Dominikánská republika se v průběhu 500 let stala největším exportérem doutníků Premium nejvyšší kvality. Tabák je dnes se svými 600 miliony amerických dolarů hlavním přispěvatelem do státní ekonomiky a zároveň vytváří 120 000 přímých pracovních míst,“uvedl Hendrik Kelner, prezident PROCIGAR.

„Dominikánská republika vyprodukuje 42 % nejkvalitnějšího tabáku v celosvětovém měřítku. Podle magazínu Cigar Aficionado pochází jedenáct z 25 světově nejuznávanějších značek z naší země,“ říká Leila Boasier Budecker a dodává: „O popularitě dominikánských doutníků svědčí i to, že si je oblíbil například John Kennedy, Winston Churchill, Bill Clinton či herec Arnold Schwarzenegger.“

Na programu „Noche de Cigarro y Ron“ byla prezentace na téma Chutě, vůně a barvy Dominikánské republiky, dále degustace prémiových doutníků mj. značek Davidoff, La Aurora a La Flor Dominicana a ochutnávky rumu Barceló, Brugal, Siboney, Metuzalem a Bermudez. V průběhu degustací si návštěvníci z terasy F-Clubu vychutnávali malebné výhledy na historické centrum české metropole.

Hosty v průběhu večera bavili živí karnevaloví maskoti, tzv. kulhaví čerti Diablos Cojuelos a tanečníci z Dominikánské republiky. K poslechu zahrála jazzová kapela Jazz Police. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist