Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

3 tipy na unikátní pláže

Cestování není jen o poznávání nové kultury a zajímavých míst. Člověk chce občas i doopravdy „vypnout“, jen tak polehávat na zlatavé pláži a kochat se tím nejkrásnějším výhledem. Jaké pláže by tuto podmínku splňovaly? Přinášíme Vám tipy na tři unikátní pláže.

Pláž Elafonisi na Krétě

Ti, kteří na Elafonisi byli, o ní zpravidla hovoří jako o ráji na zemi. A není se proč divit, pláž Elafonisi je evropským unikátem. Jedná se o přírodní spojení mezi Krétou a malým ostrůvkem Elafonisi, které je lemováno tím nejemnějším pískem. Pláž je oblíbená zejména u rodin s dětmi, neboť hloubka zde dosahuje maximálně 1,2 metru.

Pláž Santa Monica na Kapverdách

Kapverdy jsou pověstné mohutnými přírodními plážemi, avšak Santa Monica na ostrově Boa Vista je jednou z těch nejkrásnějších. Tato pláž je cca 18 kilometrů dlouhá a takřka nedotčená. Je to jedno z mála míst, kde pláž není lemována hotely a táhne se tam, kam až oko dohlédne. Pokud vyrážíte na Boa Vistu, nenechte si tuto podívanou ujít, dokud to lze. Kolem Santa Monicy se plánuje rozsáhlá výstavba hotelových komplexů, které navždy změní tuto unikátní podívanou.

Pláže Amoopi na Karpathosu

Karpathos je řecký (a dosud velmi málo známý) ostrov, který oplývá početnými plážemi. Zejména v letovisku Amoopi si každý milovník pláží přijde na své. Jsou tu jak rozlehlé písečné pláže, tak i pláže kamenité. Unikátem jsou však menší pláže přímo pod letoviskem, které jsou lemovány skalami. Po malých kamenných schůdcích sejdete přímo k jedné z malých pláží, a pokud přijdete dostatečně brzo, zaberete si celou pláž jenom pro sebe.

TIP: Ať již vyrazíte za nádhernými plážemi po Evropě, nebo do exotiky, nezapomeňte na sjednání vhodného cestovního pojištění. Kvalitní pojištění na cesty vás zajistí v případě nenadálých nákladů na zdravotní péči či například při ztrátě vašich zavazadel.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist